Kiralama Şartları

EuroPark Rent a Car araçları 2918 sayılı karayolları ve trafik yasasında öngörülen Mecburi Mali Mesuliyet (Trafik) ve Hasar Sorumluluk (Kasko) Sigortaları kapsamında teminat altına alınmışlardır.EuroPark müşterilerinin gerek öngörülen kanunların emrettiği gerekse tercihleri doğrultusunda sigortalanmalarını gerek sayar. Bu nedenle altı tür sigortayı müşterilerinin hizmetine sunar.

TRAFİK SİGORTASI

Kanun gereği yapılan ve ekstra ücret gerektirmeyen zorunlu sigortadır.

HASAR SORUMLULUK SİGORTASI(CDW)

EuroPark Rent a Car'dan kiralanan araçların kullanımı sırasında ortaya çıkabılecek hasarlar ve tüm sorumluluklar kiracıya aittir.Ancak kiracı ,günlük ekstra ücretleri ödeyerek araç hasarındaki sorumlulukları kaldırabilir.Hasar sorumluluk sigortası,kiracının kulanımı sonucu doğabilecek maddi zararları teminat altına alır.

Maddi Hasar Araç Başına Limit: 22.500

Maddi Hasar Kaza Başına Limit: 45.000

FERDİ KAZA SİGORTASI(PAI)

Kiracı günlük ücretini ödeyerek kendisi ve araçtaki belirlenen taşıma kapasitesi kadar,birlikte seyahat ettiği kişilere aşağıda gösterilen teminatları sağlar.

Can kaybı :Kişi Başına 225.000.-TL/Kaza Başına en çok 1.125.000.-TL
Maluliyet :Kişi Başına 225.000.-TL/Kaza Başına en çok 1.125.000.-TL 
Tedavi Gideri :Kişi Başına 225.000.-TL/Araç Başına en çok 1.125.000.-TL

HIRSIZLIK SİGORTASI(TP)

Kiracı günlük ücretini ödeyerek kiraladığı aracı teminat altına alabilir.

LASTİK-CAM-FAR SİGORTASI(TWH)

Kiracı dilerse,günlük ücretini ödeyerek kasko sigorta kapsamına girmeyen Lastik Yarılması,Cam ve Far kırılmalarından doğabilecek tazminatları sigorta kapsamına alabilir.

3. ŞAHISLARA KARŞI SORUMLULUK SİGORTASI(PAI PLUS)

Yükümlülüğü arttırıcı bu sigorta ile kiracı,kulanımı sonucu 3.şahıslarda doğabilecek maddi zararları ücreti karşılıgı teminat altına alabilir.Sigortalardan yararlanabilmesi için ancak EuroPark Kira Sözleşmesinin sigortalara ilişkin bölümünün sözleşme başlangıcında imzalanmasına bağlıdır.

TÜM SİGORTALARIN GEÇERLİ OLABİLMESI İÇİN;

Tüm trafik kanun ve kurallarına uyulması 
Kötü kullanım ve tam kusurlu olunmamasi
Aracın alkol ve uyuşturucu etkisi altında kullanılmaması
Hız sınırlarının dışında kullanılmaması 
Alkol ve trafik raporlarının araç yerinden oynatılmadan alınmış ve en geç 48 saat içerisinde EuroPark'a ulaştırılmış olması
Sürücünün kira sözleşmesinde kayıtlı olması 
Aracın ehliyetsiz kişilere kullandırılmaması gerekmektedir.Aksi takdirde sigortalar geçersiz olacak ve kiracı tüm hasarlardan sorumlu tutulacaktır.

Ayrıca EuroPark yetkililerine,yetkili trafik ekiplerine ve yerel kolluk kuvvetlerine yanıltıcı beyanlarda ve yönlendirmelerde bulunmak ve araçların trafiğe kapalı ve yasak bölgelerde kullanılması ile aşırı yük ve yolcu taşınması sigortaların kendiliğinden iptaline neden olacaktır.

Kaza anında en kısa sürede (0212) 465 53 54 nolu EuroPark Merkezi'ni veya (0544) 552 52 43 nolu EuroPark Acil Servis telefonunun aranması ve bildirimde bulunması zorunludur.