Frequently Asked Questions

A. How Can I Make A Reservation?

www.castle.com.tr web sayfasından birkaç basit adımda online fiyat teklifi alabilir ve ön rezervasyon yapabilirsiniz.

+90 539 887 46 46  numaralı telefondan 7/24 Rezervasyon Merkezini arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

info@castle.com.tr adresine mail atarak fiyat ve araç teklifi talep edebilirsiniz.

B. How to Complete Car Rental Procedures?

Araç kiralama işlemi için web sitemizi ziyaret ederek, kullanıcı dostu rezervasyon aracımızı kullanarak, müşteri hizmetlerimizi arayarak veya satış ofislerimize gelerek işlem başlatabilirsiniz.

C. What are the Required Documents for Car Rental?

Araç kiralama işlemi için sürücü belgesi, kimlik belgesi/pasaport ve kredi kartı bilgileri gerekmektedir. Detaylı bilgi için lütfen rezervasyon sırasında belirtilen şartları kontrol ediniz.

D. Is there a Driver's License and Age Limit?

Araç kiralamak için ekonomik araçlarda 25 yaş sınırı ve minimum 3 yıllık ehliyet, üst segment araçlarda ise 27 yaş sınırı ve minimum 5 yıllık ehliyet zorunluluğu vardır. Sürücü yaş sınırlamaları ve ek ücret politikaları için rezervasyon sırasında detayları kontrol ediniz.

E. Can Foreign Driving Licenses Be Used in Turkey?

Yurt dışı uluslararası geçerliliği olan ehliyetlerle Türkiye’de araç kullanılabilmektedir. Yurtdışından gelen kişilerde pasaport girişinin 3 ayı geçmemiş olması gerekmektedir.

F. What are the Car Classes?

Filomuzda çeşitli araç sınıfları bulunmaktadır. Ekonomik, kompakt, standart araçlardan lüks araçlara kadar geniş bir yelpazede seçenekler sunuyoruz. İhtiyacınıza uygun aracı seçmek için filomuzu inceleyebilirsiniz.

G. What's Included in Car Rental Prices?

Araç kiralama ücretleri genellikle aracın modeline, kiralama süresine ve ek hizmetlere bağlı olarak değişir. Sigorta ve ek kilometre gibi hizmetler ek ücrete tabidir. Detaylı bilgi için fiyatlandırma politikamızı inceleyebilirsiniz.

H. Is There an Extra Fee for Additional Driver?

Ek sürücü ek ücret karşılığında eklenir. Ek sürücü ek ücret politikalarını ve şartlarını öğrenmek için rezervasyon sırasında bilgi alabilirsiniz.

I. Can Someone Else Use the Rented Car?

Sözleşme yaparken belirtilmemişse kullanamaz. Sözleşme yaparken ek sürücü ekleyebilirsiniz.

J. Things to Be Aware of on Bridges and Highways

Aracınızda HGS olduğu takdirde HGS gişelerini kullanınız

HGS'si olmayan araçlar için mutlaka köprüden önce HGS satın alınız ve HGS'siz geçiş yapmayınız.

Yapılan kaçak geçişlerin yüksek cezalara tabi olduğunu ve mesuliyetin aracı kiralayanda olduğunu unutmayınız.

HGS geçişindeki hatırlatma yazılarını (kredi az, kaçak geçiş gibi) tarafımıza bildiriniz.

K. How can I Cancel or Modify a Reservation?

Rezervasyonunuzu değiştirmek veya iptal etmek için müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

L. Can I use the vehicles with unlimited mileage?

Rezervasyon yaparken km sınırı belirtilmektedir. Kira süresine göre km sınırı değişebilmektedir. Dilerseniz ek km paketi satın alabilirsiniz.

M. What are the Car Delivery and Return Points?

Delivery and return points are determined during the reservation. You can avail this service at our airports and city branches

N. What are the Insurance Options?

​Genellikle trafik sigortası standart olarak sunulur. İhtiyacınıza göre ek güvence paketlerimiz de bulunmaktadır. Sigorta detayları hakkında bilgi almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

O. How can I Access Traffic Fine Documents?

Trafik cezası belgeleri sisteme yüklenir yüklenmez, kiralamanız esnasında paylaştığınız e-mail adresinize gönderilmektedir. info@castle.com.tr adresinden trafik ceza evraklarınızı talep edebilirsiniz. İletişim formumuzu doldurarak ya da kiralama yaptığınız şubeyi arayarak trafik ceza tutanağı talebinde bulunabilirsiniz.

P. The Rental Vehicle is Giving an Adblue Warning. What Should I Do?

Adblue is a diesel exhaust fluid used to minimize harmful emissions from diesel vehicles. You can refill Adblue at the nearest fuel stations and present the receipt at our offices.

R. Can I Travel Abroad with the Rental Vehicle?

The rented vehicle does not have permission for international travel.

S. Can I Rent a Vehicle with Someone Else's Credit Card?

Payment and rental cannot be made with someone else's credit card.

T. Can I Return the Rental Vehicle Early?

You can return the rented vehicle early. In such a case, no refund will be issued. However, the relevant amount will be deducted as a discount for your next rental.

U. What to Do in Case of an Accident?

Olay yeri fotoğrafını çekip, kaza tutanağı doldurulmalıdır. Çift taraflı kazalarda ise karşı tarafın ehliyet, ruhsat ve sigorta bilgileri eksiksiz alınmalıdır. Zincirleme kaza ya da yaralamalı kazalarda kolluk kuvvetlerince (polis veya jandarma) kaza tespit tutanağı tutulmalıdır. İlgili evraklar 24 saat içinde kiralama ofisine iletilmelidir. Acil durumlarda 7/24 yol yardım ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.

V. How can I Access Traffic Fine Documents?

Evet, araç kiralama süresince 7/24 yol yardım hizmeti sunmaktayız. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Y. Can I Rent a Car with a Driver?

Evet, şoförlü araç kiralama hizmetimiz mevcuttur.

This frequently asked questions section provides general information on common topics for our customers. However, for specific situations, please contact our customer service at +90 544 552 52 43.