Sık Sorulan Sorular

A. Nasıl Rezervasyon Yapabilirim?

www.castle.com.tr web sayfasından birkaç basit adımda online fiyat teklifi alabilir ve ön rezervasyon yapabilirsiniz.

+90 539 887 46 46  numaralı telefondan 7/24 Rezervasyon Merkezini arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

info@castle.com.tr adresine mail atarak fiyat ve araç teklifi talep edebilirsiniz.

B. Araç Kiralama İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Araç kiralama işlemi için web sitemizi ziyaret ederek, kullanıcı dostu rezervasyon aracımızı kullanarak, müşteri hizmetlerimizi arayarak veya satış ofislerimize gelerek işlem başlatabilirsiniz.

C. Hangi Belgeler Gereklidir?

Araç kiralama işlemi için sürücü belgesi, kimlik belgesi/pasaport ve kredi kartı bilgileri gerekmektedir. Detaylı bilgi için lütfen rezervasyon sırasında belirtilen şartları kontrol ediniz.

D. Sürücü Belgesi ve Yaş Sınırlaması Var mı?

Araç kiralamak için ekonomik araçlarda 25 yaş sınırı ve minimum 3 yıllık ehliyet, üst segment araçlarda ise 27 yaş sınırı ve minimum 5 yıllık ehliyet zorunluluğu vardır. Sürücü yaş sınırlamaları ve ek ücret politikaları için rezervasyon sırasında detayları kontrol ediniz.

E. Yurtdışı Ehliyetler ile Türkiye’de Araç Kullanılabilir mi?

Yurt dışı uluslararası geçerliliği olan ehliyetlerle Türkiye’de araç kullanılabilmektedir. Yurtdışından gelen kişilerde pasaport girişinin 3 ayı geçmemiş olması gerekmektedir.

F. Araç Sınıfları Nelerdir?

Filomuzda çeşitli araç sınıfları bulunmaktadır. Ekonomik, kompakt, standart araçlardan lüks araçlara kadar geniş bir yelpazede seçenekler sunuyoruz. İhtiyacınıza uygun aracı seçmek için filomuzu inceleyebilirsiniz.

G. Araç Kiralama Ücretleri Neleri İçerir?

Araç kiralama ücretleri genellikle aracın modeline, kiralama süresine ve ek hizmetlere bağlı olarak değişir. Sigorta ve ek kilometre gibi hizmetler ek ücrete tabidir. Detaylı bilgi için fiyatlandırma politikamızı inceleyebilirsiniz.

H. Ek Sürücü Ek Ücrete Tabi midir?

Ek sürücü ek ücret karşılığında eklenir. Ek sürücü ek ücret politikalarını ve şartlarını öğrenmek için rezervasyon sırasında bilgi alabilirsiniz.

I. Kiraladığım Aracı Başkası Kullanabilir mi?

Sözleşme yaparken belirtilmemişse kullanamaz. Sözleşme yaparken ek sürücü ekleyebilirsiniz.

J. Köprü ve Otobanlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aracınızda HGS olduğu takdirde HGS gişelerini kullanınız

HGS'si olmayan araçlar için mutlaka köprüden önce HGS satın alınız ve HGS'siz geçiş yapmayınız.

Yapılan kaçak geçişlerin yüksek cezalara tabi olduğunu ve mesuliyetin aracı kiralayanda olduğunu unutmayınız.

HGS geçişindeki hatırlatma yazılarını (kredi az, kaçak geçiş gibi) tarafımıza bildiriniz.

K. Rezervasyon İptali ve Değişikliği Nasıl Yapılır?

Rezervasyonunuzu değiştirmek veya iptal etmek için müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

L. Araçları Sınırsız KM Kullanabilir miyim?

Rezervasyon yaparken km sınırı belirtilmektedir. Kira süresine göre km sınırı değişebilmektedir. Dilerseniz ek km paketi satın alabilirsiniz.

M. Araç Teslimat ve İade Noktaları Nelerdir?

Delivery and return points are determined during the reservation. You can avail this service at our airports and city branches

N. Sigorta Seçenekleri Nelerdir?

​Genellikle trafik sigortası standart olarak sunulur. İhtiyacınıza göre ek güvence paketlerimiz de bulunmaktadır. Sigorta detayları hakkında bilgi almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

O. Trafik Ceza Tutanaklarına Nasıl Ulaşabilirim?

Trafik cezası belgeleri sisteme yüklenir yüklenmez, kiralamanız esnasında paylaştığınız e-mail adresinize gönderilmektedir. info@castle.com.tr adresinden trafik ceza evraklarınızı talep edebilirsiniz. İletişim formumuzu doldurarak ya da kiralama yaptığınız şubeyi arayarak trafik ceza tutanağı talebinde bulunabilirsiniz.

P. Kiraladiğim Araç Adblue Uyarisi Veriyor. Ne Yapmaliyim?

Adblue, dizel araçlardan salınan zararlı gazları en aza indirgemek için kullanılan bir dizel egzoz sıvısıdır. Size en yakın akaryakıt istasyonlarından Adblue dolumu gerçekleştirebilir, fişinizi ofislerimize ibraz edebilirsiniz.

R. Kiraladığım Araç ile Yurtdışına çıkabilir miyim?

Kiralanan araç ile yurtdışına çıkış izni bulunmamaktadır.

S. Başkasına ait Kredi Kartı ile Kiralama yapabilir miyim?

Başkasına ait kredi kartı ile ödeme ve kiralama yapılamamaktadır.

T. Kiraladığım Aracı Erken Teslim edebilir miyim?

Kiraladığınız aracı erken teslim edebilirsiniz. Böyle bir durumda ücret iadesi yapılmaz. Ancak ilgili tutar bir sonraki kiralamanızdan indirim olarak düşer.

U. Kaza yaptığımızda ne yapmamız gerekir?

Olay yeri fotoğrafını çekip, kaza tutanağı doldurulmalıdır. Çift taraflı kazalarda ise karşı tarafın ehliyet, ruhsat ve sigorta bilgileri eksiksiz alınmalıdır. Zincirleme kaza ya da yaralamalı kazalarda kolluk kuvvetlerince (polis veya jandarma) kaza tespit tutanağı tutulmalıdır. İlgili evraklar 24 saat içinde kiralama ofisine iletilmelidir. Acil durumlarda 7/24 yol yardım ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.

V. Yol Yardım Hizmeti Var mıdır?

Evet, araç kiralama süresince 7/24 yol yardım hizmeti sunmaktayız. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Y. Şöforlu-arac-kiralayabilir-miyim

Evet, şoförlü araç kiralama hizmetimiz mevcuttur.

Bu sıkça sorulan sorular bölümü, müşterilerimizin sıkça karşılaştığı konulara yönelik genel bilgiler içermektedir. Ancak özel durumlarınız için lütfen +90 544 552 52 43 no.lu telefondan müşteri hizmetlerimizle iletişime geç